Kontakt

Scoutkansliet är öppet mellan 09-12 och 13-16 på vardagar. Här kan du köpa scoutskjortor, kopiera, ställa frågor med mera.

Ring gärna och kontrollera våra öppettider innan du besöker oss.

Adress Stockholms Scoutdistrikt
Fridhemsgatan 8
112 40 Stockholm
Telefon 08-652 05 10
E-post info@scoutkansliet.se

Vill du komma i kontakt med någon av styrelserna i distrikten kan du använda dessa e-postadresser, eller gå in på respektives sidas styrelsesida för att se specifika kontaktuppgifter till enskilda ledamöter.

Birka scoutdistrikt – dsbirka@scoutkansliet.se
Roslagens scoutdistrikt – dsroslagen@scoutkansliet.se
Stockholms scoutdistrikt – styrelsen@scoutkansliet.se

Personal på Scoutkansliet

Hej, det är vi som arbetar på Scoutkansliet! Kontakta oss med era frågor!

Magnus Wallström

Magnus Wallström

Kanslichef

Leder distriktskansliets verksamhet på uppdrag av styrelsen.

E-post: magnus@scoutkansliet.se
Telefon: 08-652 05 10
Mobil: 0707-36 33 22

Cecilia Gozzi

Cecilia Gozzi

Ekonomiansvarig

Cecilia har hand om distriktens ekonomi bland annat.

E-post: cecilia@scoutkansliet.se
Telefon: 08-558 02 402

Anna Nordin

Anna Nordin

Kommunikatör

Anna arbetar med information, hemsidor samt grafiskt material.

E-post: anna@scoutkansliet.se
Telefon: 08-558 02 403

Nathalie Magnusson

Nathalie Magnusson

Bokningsansvarig Vässarö

Nathalie har hand om bokningar för Vässarö och konfirmationskön

E-post: nathalie@scoutkansliet.se
Telefon: 08-558 02 405

Sannah Bergström

Sannah Bergström

Intendent Vässarö

Sannah har hand om lägerskolan, funktionärer och matbeställningar

E-post: sannah@scoutkansliet.se
Mobil: 0707556465

Valdemar Eriksson

Valdemar Eriksson

Ö-Chef Vässarö

Valdemar driver och utvecklar Vässarö.

E-post: valdemar@scoutkansliet.se
Mobil: 070-262 25 21

Hans Westerberg

Hans Westerberg

Tillsynsman Vässarö

Hans har hand om underhållet av Vässarö.

E-post: hans@scoutkansliet.se